Biokúpalisko Sninské rybníky bolo v roku 2010 prestavané z pôvodných 3 kúpalísk. Ako už bolo spomenuté, filtrácia vody prebieha v biologickej zóne prostredníctvom vodných rastlín.

Prírodný kúpací biotop je rozčlenený na tri časti – priestor pre malé deti (hĺbka do 0,4 m), časť pre neplavcov (hĺbka 1,1 – 1,5 m) a plavecká časť (hĺbka do 3,5 m). Plavecká časť je od neplaveckej oddelená mólom. Okolie dopĺňajú trávnaté plochy.

Priestory kúpaliska v Snine skrášľuje fontána s umelým potôčikom. V areáli sú pre návštevníkov okrem kúpacej časti k dispozícii aj exteriérové fitness zariadenia, moderné detské ihrisko zostavené z drevených prvkov, tenisové i multifunkčné ihrisko. Samozrejmosťou je možnosť požičania ležadla. Okrem toho nechýbajú ani stravovacie a ubytovacie služby.

Okolie Sninských rybníkov ponúka okrem iného aj možnosť cykloturistiky a  turistiky. V blízkosti kúpaliska sa nachádza aj Autocamping Snina. V letných mesiacoch sa v areáli amfiteátra konajú viaceré známe hudobné festivaly, ako Podvihorlatský folklórny festival, Farfest Snina či najznámejší z nich Rock pod Kameňom – Snina Open Air Festival.

Kontakt:

BIOKÚPALISKO SNINSKÉ RYBNÍKY

Rybnická 3951

069 01 Snina

Zodpovedný za prevádzku :   Milan Barilik

 č.mob.:0907 523 082

Pevná linka:  057 7622594 (kl. 102)